Aktualności

Sie 05, 2022

Każdy ma swoją misję

Sytuacja na Ukrainie jest bardzo trudna zarówno politycznie jak i gospodarczo.

Wojna pokazuje jak życie obywateli Ukrainy uległo zmianie i jak ważne jest wsparcie we wszystkich obszarach: głównie ekonomiczne ale również moralne zwłaszcza dzięki obecności w miejscu agresji.

Takie intencje towarzyszyły zorganizowanej przez Fundację „In Corpore” delegacji reprezentowanej przez Konsula Honorowego Ukrainy w Katowicach dr n. med. Jarosława Wieczorka, Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupę oraz Konsula Honorowego miasta Tarnowa Bartłomieja Babuśki.

Podczas licznych spotkań zorganizowanych w trakcie misji dyplomatycznej, zadeklarowano pomoc materialna i stałą współpracę Prezydenta Miasta Katowic Marcina Krupy i Mera Buczy Anatolija Fedoruka.

Bucza miasto świadek ludobójstwa, którego dopuściła się armia rosyjska.

Nasza delegacja odbyła również wyjątkowe , ważne spotkanie z Merem Kijowa Witalijem Kliczko, podczas którego omówiono najistotniejsze bieżące potrzeby w zakresie pomocy dla Ukrainy w tym zakup karetek pogotowia - artykułu pierwszej potrzeby i możliwości zorganizowania w Polsce turnusów dla osób, które doświadczają objawów Zespołu Stresu Pourazowego w wyniku uczestnictwa w działaniach wojennych.

Delegacja przekazała pomoc materialną siłom obrony terytorialnej w okolicy Kijowa.

Ze względu na niezwykłą postawę społeczeństwa polskiego wobec Uchodźców z Ukrainy , stosunek obywateli Ukrainy wobec Polaków jest nacechowany wielką wdzięcznością co naszym zdaniem stworzy nowy wyjątkowy model stosunków dwustronnych.