Aktualności

Lut 16, 2024

PRIME ORCHESTRA KATOWICE

Wiosną 2024 roku nowoczesna ukraińska orkiestra crossover PRIME ORCHESTRA będzie kontynuować tournée po europejskich miastach z nowym programem – ROCK SYMPHO SHOW!

 

Koncert w Katowice odbędzie się 28 lutego. Miasto Ogrodów. Rozpocznij o 19:00.

ROCK SYMPHO SHOW - nowy imponujący, jasny i mocny spektakl muzyczny. W programie występu znajdują się ekskluzywne covery orkiestry, które nadają znanym na całym świecie przebojom rockowym nowe brzmienie, wzbogacone symfonicznymi barwami, a widzowie mają okazję odkryć niezbadane strony swojej ulubionej muzyki i naładować się energią!

DEEP PURPLE, KISS, QUEEN, THE BEATLES, METALLICA, AC/DC, THE PRODIGY, NIRVANA, DEPECHE MODE, IMAGINE DRAGONS, COLDPLAY i inne. Wykorzystując cały arsenał twórczy i techniczny, przez 2 godziny na żywo zespół PRIME ORCHESTRA, w skład którego wchodzą błyskotliwi profesjonalni muzycy i wokaliści orkiestry, potężny zespół rockowy, mistrz efektów dźwiękowych DJ i niezwykle charyzmatyczny dyrygent – ​​tworzą niezrównaną rockową atmosferę, szalona dynamika i napęd w programie ROCK SYMPHO SHOW!

Fenomen PRIME ORCHESTRA wdarł się do przestrzeni muzycznej i koncertowej na fali jakościowo nowej muzyki ukraińskiej w 2014 roku. Innowacyjna, wciągająca orkiestra crossover stworzyła niszę i od razu stała się liderem programów koncertowych Sympho Show. Prime Orchestra stworzyła covery i mash-upy światowych hitów i ścieżek dźwiękowych w oryginalnej aranżacji i opakowała je w jasną oprawę wizualną. W ciągu 10 lat orkiestra stworzyła 20 programów i zagrała ponad tysiąc koncertów w różnych krajach świata.

Pomoc dla Ukrainy.

PRIME ORCHESTRA to nie tylko wyjątkowa orkiestra crossover, która wykonuje najlepsze przeboje muzyki świata we własnych aranżacjach. To także prawdziwi patrioci i dobroczyńcy, którzy pomagają Ukrainie w walce z rosyjską agresją. Od maja 2022 roku, kiedy udało się ewakuować muzyków z Charkowa, który cierpiał z powodu ciągłych ostrzałów, PRIME ORCHESTRA koncertuje na rzecz Ukrainy w różnych miastach Europy. Podczas występów członkowie zespołu opowiadają europejskiej publiczności o swoich osobistych doświadczeniach, okropnościach wojny, pokazują filmy, wzywają Ukraińców do pomocy i wyrażają wdzięczność wszystkim, którym na nich zależy. Orkiestra organizuje także zbiórkę pieniędzy dla Ukraińców cierpiących w wyniku wojny. Dzięki koncertom i pomocy troskliwych Europejczyków orkiestra przesłała dziesiątki ton produktów spożywczych, przekazano 50 generatorów, które miały zapewnić energię mieszkańcom okupowanych miast obwodu charkowskiego oraz sprzęt medyczny i zaopatrzenie dla osób niepełnosprawnych, wysyłano także lekarstwa, ubrania, żywność dla dzieci i inne rzeczy. Za środki zebrane podczas koncertów orkiestra kupiła w Niemczech dwie karetki pogotowia i wysłała je do ratowania życia ludzi w obwodzie charkowskim, a także ratowania życia bezbronnych zwierząt. Organizacjom ratującym zwierzęta udzielano różnorodnej pomocy. Orkiestra zakupiła i przekazała sprzęt medyczny dla ośrodka rehabilitacyjnego Nezlamni we Lwowie. Zakupiono specjalny autobus z hydrowindą i symulatorami rehabilitacyjnymi do przywracania sprawności ruchowej dla osób po amputacjach, leczonych w Kijowskim Szpitalu Klinicznym. Jesienią zakupiono także autobus z napędem na cztery koła dla charkowskich wolontariuszy z organizacji pozarządowej „Piatyhatky-BAM” na misje ewakuacyjne na wschodzie Ukrainy. Pomoc finansową orkiestry otrzymał także ośrodek logopedyczny dla dzieci „Neuronchiki” w mieście Irpin. Niedawno zakupiono i wysłano sprzęt medyczny dla ambulansu organizacji pozarządowej „X-traverse”, nowy sprzęt rehabilitacyjny dla ośrodka „Niezłomny” oraz trzy samochody ewakuacyjne dla ratowników medycznych Sił Zbrojnych Ukrainy.

W 2024 roku orkiestra będzie kontynuować działalność charytatywną, podczas gdy na Ukrainie trwa straszliwa wojna. Na koncertach chętni mogą wziąć udział w zbiórce środków na szpital mobilny, sprzęt do rehabilitacji rannych i transport ewakuacyjny.

Spektakle i liczne wywiady z europejskimi gazetami, radiem i telewizją dają artystom możliwość przekazania głównego tematu – nie zapominajcie, w pobliżu toczy się straszliwa wojna, Ukraina potrzebuje pomocy!

„Nie tylko gramy muzykę, my opowiadamy historie. Historie o tym, jak żyjemy, jak kochamy, jak walczymy. Chcemy, aby nasi widzowie nie tylko nas słuchali i oglądali, ale także mogli nas poczuć, wczuć się w nas. Chcemy, aby nasze występy były nie tylko rozrywką, ale także inspiracją, wsparciem, solidarnością, misją” – mówi dyrygent PRIME ORCHESTRA Denys Doroshenko.