Aktualności

Cze 25, 2024

EU TalentOn

Uniwersytet Śląski ma zaszczyt zaprosić naukowców, studentów i doktorantów wszystkich europejskich uczelni i instytucji do udziału w konkursie Unii Europejskiej EU TalentOn 2024 dla początkujących naukowców.
EU TalentOn 2024 to konkurs dla młodych naukowców (21-35 lat) z krajów europejskich oraz krajów stowarzyszonych z programem Horyzont Europa. Jego ideą jest zachęcenie młodych, bystrych umysłów do zaproponowania nowych, kreatywnych rozwiązań najbardziej palących problemów świata.


Uczestnicy będą pracować w grupach, aby stworzyć propozycję w jednym z 5 obszarów naukowych, które odpowiadają 5 misjom UE w programie Horyzont Europa (Adaptacja do zmian klimatu, Zapobieganie nowotworom i opieka nad nimi, Przywrócenie oceanów i wody, 100 przyjaznych dla klimatu i inteligentnych miast, Porozumienie w sprawie gleby dla Europy). Poszukiwane są
naukowych, kreatywnych, wykonalnych i przekonujących: ideą jest zachęcenie do przepływu świeżych, interdyscyplinarnych pomysłów, w tym wkładu ze wszystkich dziedzin nauki i nauk humanistycznych.
Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne o wartości 75 000 EUR.


Konkurs jest finansowany przez Unię Europejską i będzie sztandarowym wydarzeniem w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.
Konkurs odbędzie się w dniach 9-14 września 2024 r. w Katowicach. Koszty związane z transportem, zakwaterowaniem i wyżywieniem zostaną pokryte przez Komisję Europejską.


Organizatorem Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 jest Konsorcjum Akademickie Katowice - Miasto Nauki, w skład którego wchodzą: Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider); Miasto Katowice, Województwo Śląskie oraz Metropolia GZM.

Wszystkie szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj: https://eutalenton2024.eu/
Czas na rejestrację jest do 7 lipca 2024 roku.

More in this category: « Łączy nas chleb