Aktualności

Gru 19, 2023

Online identyfikacja emerytów

W związku z rozpowszechnianiem w mediach informacji o konieczności poddania się przez pewną kategorię emerytów identyfikacji online do końca 2023 r. w celu dalszego otrzymywania emerytury, chcielibyśmy zwrócić uwagę na następujące kwestie:
"Obowiązek okresowej (co trzy lub sześć miesięcy) fizycznej identyfikacji w "Oschadbank" został określony dla osób, które przed 24.02.2022 r. uzyskały status osoby wewnętrznie przesiedlonej.
Sposoby identyfikacji:

 Osobiście: skontaktować się z placówką "Oschadbank" lub dowolnym dogodnym centrum obsługi Funduszu Emerytalnego Ukrainy z dokumentem tożsamości (paszport obywatela Ukrainy).
Za pośrednictwem osobistego konta na portalu internetowym usług elektronicznych Funduszu Emerytalnego Ukrainy przy użyciu zdalnego kwalifikowanego podpisu elektronicznego "Дія. Підпис"  utworzonego za pomocą aplikacji mobilnej Jednolitego Państwowego Portalu Usług Elektronicznych.

 Za pośrednictwem wideokonferencji w biurze terytorialnym Funduszu Emerytalnego Ukrainy.


Uzyskać dokument od placówki dyplomatycznej Ukrainy potwierdzający, że dana osoba żyje, jeśli emeryt przebywa za granicą. Odpowiednio wydane zaświadczenie wraz z wnioskiem o identyfikację (w dowolnej formie) należy przesłać do organu terytorialnego Funduszu Emerytalnego Ukrainy, w którym zarejestrowany jest emeryt. Oryginał zaświadczenia wraz z wnioskiem można przesłać pocztą lub w formie zeskanowanej za pośrednictwem portalu internetowego usług elektronicznych Funduszu Emerytalnego Ukrainy przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego".

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem: https://www.pfu.gov.ua/2162001-pro-identyfikatsiyu.../ lub dzwoniąc :
+380(44)281-08-70
+380(44)281-08-71

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0Fwre1kaUBu45Fgy9uNLBHSSLSrFxzJBXNQu4w7fuweV5ykwi6qouvNiMkRcXwsekl&id=100068077835901